Kuldse Draakoni Kuningriik

Kuldse Draakoni Kuningriik

Kuldse Draakoni Kuningriigi rühma nimi sündis koostöös lastega Naba algusaastatel. Lapsed pakkusid Draakoni rühm ja tüdrukud printsesside rühm. Ühiselt otsustati, et tuleb kuningriik – siis on kõigil võimalus olla see, kes ta soovib. Sedasi saigi rühma nimeks Kuldse Draakoni Kuningriik. Rühmas käivad lapsed vanuses 3-7 aastat. Kõige pisemad pesamunad saavad sujuvalt õige ruttu täieõiguslikeks Draakoniteks, vanematele Draakonitele meeldib nende eest hoolitseda ja vahel ehk
ka liialt. Samuti saavad vanemad olla suurteks eeskujudeks pisematele – olla neile abiks lugemisel, kirjutamisel ja kõiges muus, kus nende oskuste ja teadmiste pagas juba märkimisväärselt priskem on.
Lapsed ise räägivad oma rühmast nii: 
„Siin on tore ja hea, sest siin on rahulik. Siin on lõbus mängida teiste lastega. Vaikus on hommikuringis. Siin on hea joonistada ja meisterdada ja on toredad mänguasjad. Lapsed on ilusad, lahked ja nendega on lõbus mängida. Nad käituvad ilusti ja on julged. Meie rühm on kõige parem, sest me oleme Draakonid ja Draakonid oskavad tuld pursata. Aga lapsed ei oska, sest me oleme tavalised Eesti lapsed. Meil on selline tunne, et siin on kõige parem, sest teises rühmas me pole harjunud“. 
Meie lasteaiapäevad algavad hommikuringis, kust kindlasti ei puudu meie rühma hommikuringi luuletus, mis kõlab järgnevalt:

ILUS HOMMIK! TERE, TERE!
KOOS ON DRAAKONITE PERE.
TERE, POISID! TERE, PLIKAD!
TERE LÜHIKESED, PIKAD!
PÄEV MEIL ALGAB IMELINE,
………………………….. NIMELINE.

õpetaja: Terje Tulp
õpetaja: Mari-Liis Parts
vanemabiõpetaja: Mari Kaljuste
rühma e-post: kuus@naba.ee